Pytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

SPORT

Czy mogę używać spodenek kolarskich do triathlonu?

Spodenki kolarskie 2XU wyposażone są w specjalną wkładkę SBR Fleece zapewniającą maksymalny komfort podczas jazdy na rowerze. Cieńsza wkładka w spodenkach i piankach triathlonowych zapewnia wygodę podczas zawodów, jednocześnie nie przeszkadzając w biegowej części triathlonu.

Jaki jest najlepszy rodzaj kompresji w śnieżne dni?

Nasza oferta zawiera kilka produktów dających komfort w mroźne dni. Wśród nich są m.in. legginsy Thermal Compression Top, koszulki z długim rękawem Long Sleeve Top i skarpetki Elite Compression Socks. Ten rodzaj produktów jest najodpowiedniejszy, ponieważ zapewnia optymalną lekkość, wewnętrzne warstwy termiczne dają dodatkowe ciepło a kompresja dotlenia mięśnie i poprawia przepływ krwi.

Jakie są najlepsze legginsy do jogi lub pilates?

W jodze i pilates jedną z najważniejszych rzeczy jest wsparcie dla mięśni w pełnym zakresie ruchu. Osiągnięcie takiego efektu jest możliwe dzięki lekkim i elastycznym materiałom dającym komfort i naturalną swobodę ruchów. Takie materiały (POWER X2) można znaleźć m.in. w legginsach z serii FORM i CONTOUR.

 

ODZIEŻ ZESPOŁOWA I/LUB NA ZAMÓWIENIE

Twoje logo na odzieży 2XU?

Jeśli chcesz zobaczyć logotyp swojej firmy, drużyny lub swoje własne na odzieży 2XU, chętnie Ci pomożemy. Zgłoś się do nas tutaj.

Czym jest termosublimacja?

Sublimacja lub termosublimacja to technologia nanoszenia obrazu polegająca na osadzaniu (sublimacji) barwnika na materiale podstawowym odzieży w procesie grzejnym.

W ramach naszej oferty zamówioną odzież poddajemy na zlecenie Klienta jednemu z dwóch rodzajów termosublimacji – kompleksowej i częściowej. Wersja kompleksowa polega na nałożeniu technologii sublimacji na większość kawałków materiału do uzyskania żywych, pełnych barw. Wersję częściową stosujemy przy odzieży, do wykonania której użyto materiałów poprawiających wydajność, których nie powinno się ubarwiać.

Na czym polega odzież zespołowa?

Wybierz produkty z naszej obszernej oferty przeznaczonej dla triathlonu, kolarstwa lub biegania.

Prześlij nam swoje logo, kolory i wszystkie swoje pomysły a my stworzymy jedyny w swoim rodzaju projekt spełniający Twoje oczekiwania.

Dla wszystkich aspirujących do zostania kreatorem mody, posiadamy również specjalne specyfikacje dla danego produktu, na których można narysować swój design i przesłać do nas na maila z pozostałymi materiałami. Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji, stworzymy projekt do Twojej akceptacji. Uwaga: przed ostateczną akceptacją możliwe są 3 korekty do projektu.

Po złożeniu zamówienia, produkcja rozpoczyna się natychmiastowo.

Uwaga: Minimalna ilość zamówienia to 20 sztuk. Standardowy czas realizacji wynosi około 10-12 tygodni od daty wystawienia faktury.

Czym jest odzież zespołowa?

Odzież zespołowa daje Ci możliwość doboru grafiki i kolorystyki na produktach 2XU. Do produktów można dobrać m.in. logotyp Twojej firmy, klubu sportowego czy sponsora.

 

JAK MOGĘ MONITOROWAĆ STATUS MOJEJ PRZESYŁKI

Monitorowanie przesyłki

Prosimy o wejście na stronę http://www.dhl.com.pl/sledzenieprzesylkikrajowej/ i wpisanie numeru listu przewozowego

 

INFORMACJE O PRODUKTACH

Lecę za granicę. Co powinienem ubrać do samolotu?

Wiele z naszych produktów świetnie sprawdza się w podróży, w tym również podróży samolotem. Nasza odzież kompresyjna, dzięki pozytywnemu wpływowi na przepływ krwi obniża ryzyko powstania zakrzepicy żył głębokich. Skarpetki kompresyjne Compression Socks wykonane są z wydajnych włókien PWX, które poza korzyściami kompresji zapewniają niezbędną lekkość, miękkość i komfort.

Czy plamy potu pojawią się na kolorowych legginsach?

Podczas aktywności o wysokim poziomie intensywności trzeba pamiętać, że pot może pojawić się na kolorowych legginsach. W celu uniknięcia pojawienia się plam sugerujemy, by tego typu produktów używać do aktywności o niskim lub średnim poziomie intensywności.

Jakie są różnice między poszczególnymi legginsami kompresyjnymi 2XU?

 • Core Compression Tight (70D) - lżejsze materiały użyte w celu poprawy elastyczności i przewiewności tak, by zapewnić komfort podczas aktywności. Takie legginsy dają również korzyści regeneracyjne.
 • Elite Compression Tight (70/105D) - bardzo mocny materiał 105D w tylnich panelach legginsów zapewnia dodatkowe wsparcie dla mięśni łydek, dwugłowych uda i pośladkowych, wpływając na ograniczenie zmęczenia i poprawę wydajności mięśni
 • MCS Elite Compression Tight (70/105D) - materiał nowej generacji MCS (Muscle Containment Stamping) to rewolucyjne rozwiązanie, dzięki któremu dodatkowa kompresja precyzyjnie wspiera kluczowe mięśnie, stawy i ścięgna, wyciszając ich drgania podczas wysiłku i ograniczając związane z tym ryzyko kontuzji.
 • Recovery Compression Tight (105D) - pomagają w jak najszybszym powrocie do formy po wysiłku. Optymalne legginsy do regeneracji potreningowej świetnie zdają egzamin także podczas mniej intensywnych treningów wspierając dotlenienie mięśni i poprawiając przepływ krwi.

Jakich korzyści mogę się spodziewać z noszenia kompresji 2XU?

Kompresja 2XU zapewnia wiele potwierdzonych korzyści podczas różnego rodzaju aktywności

W TRAKCIE TRENINGU

 • Zmniejszenie mikrourazów mięśni dzięki wsparciu stabilizacji mięśni
 • Lepsza propriocepcja - świadomość położenia części ciała
 • Wydajniejsza praca mięśni
 • Wyciszenie drgań mięśniowych podczas wysiłku, obniżenie zmęczenia mięśni a w konsekwencji ich lepsza siła, moc i wytrzymałość
 • Lepsza kontrola wilgoci, dzięki zastosowanemu gatunkowi lycry - Invista Lycra, który odprowadza wilgoć ze skóry do zewnętrznej części materiału
 • Kontrola temperatury dzięki lekkim, przewiewnym i oddychającym materiałom, reagującym zarówno na zimne jak i ciepłe temperatury.
 • Ochrona przed promieniami słonecznymi UV50+
 • Ochrona antybakteryjna i przeciw nieprzyjemnym zapachom

PO TRENINGU

 • Szybsza regeneracja po wysiłku
 • Obniżenie zmęczenia i sztywności mięśni
 • Zwiększenie zdolności do treningu na tym samym poziomie intensywności między okresami wysiłku
 • Poprawa przepływu krwi i wydajniejsze odprowadzanie kwasu mlekowego z krwioobiegu

INNE

Zmniejszenie ryzyka powstania zakrzepicy żył głębokich i zmęczenia powstałego w wyniku podróży

Czy odzież kompresyjna 2XU posiada potwierdzone korzyści?

Odzież kompresyjna 2XU została poddana licznym i szczegółowym badaniom, przeprowadzonym przez niezależne ośrodki naukowe i organizacje sportowe. Rezultatem badań są artykuły potwierdzające, że odzież kompresyjna 2XU posiada właściwości wpływające na poprawę wydajności mięśni i przyspieszenie regeneracji.

Czy kompresja 2XU jest odpowiednia tylko do treningu i aktywności?

Korzyści noszenia odzieży kompresyjnej 2XU m.in. podczas takich aktywności jak bieganie, jazda na rowerze, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, golf, narciarstwo, zostały już dokładnie udokumentowane.

Odzież kompresyjna 2XU przynosi jednak korzyści wybiegające poza świat sportu - w szczególności dla wszystkich tych, którzy większość czasu spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej.

Kompresja zastosowana w odzieży 2XU, dzięki obniżeniu zmęczenia podróżą i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył głębokich, jest również korzystna dla ludzi często przebywających w podróży.

Jak rozpoznać, który rodzaj odzieży kompresyjnej 2XU jest dla mnie najlepszy?

Odzież kompresyjna 2XU jest podzielona na 3, łatwe do odróżnienia kategorie:

 • PERFORM - odzież do treningu i aktywności
 • XFORM - odzież do treningu i regeneracji
 • REFRESH - odzież do regeneracji i odnowy potreningowej

Najpierw wybierz spośród jednej z wyżej wymienionych kategorii, a następnie dobierz odpowiedni dla siebie produkt, który spełnia Twoje oczekiwania wizualne i posiada materiał PWX dający najwięcej korzyści w planowanych przez Ciebie aktywnościach.

Czym jest PWX?

PWX to połączenie najwyższej jakości materiałów kompresyjnych zaprojektowanych, by zapewnić optymalną SIŁĘ, WAGĘ i ELASTYCZNOŚĆ (POWER, WEIGHT, FLEXIBILITY) w trakcie wykonywanych przez Ciebie aktywności. Każdy z materiałów posiada wydajne włókna, które w połączeniu z technologią 360° Circular Knit zapewniają optymalną moc, elastyczność i trwałość.

Odzież kompresyjna 2XU PWX to rozwiązanie dla każdego - od amatora aktywności po profesjonalnego sportowca.

Czy między różnymi technikami szycia występują jakieś różnice?

Odpowiednia technika szycia to tylko jeden z czynników wpływających na jakość odzieży kompresyjnej. Jakość, z jaką materiały użyte do uszycia odzieży pracują ze sobą, zależy również od odpowiedniego rodzaju i grubości przędzy.

Odzież kompresyjna z serii 2XU PWX jest szyta przy użyciu chwytacza rotacyjnego z wysokim uchwytem stopki. Dzięki tej specyficznej technice szycia, siła ucisku jest równo rozłożona, a materiał pracuje optymalnie, czego nie da się osiągnąć w przypadku trykotu.

Tę optymalną siłę nacisku uzyskujemy także dzięki użyciu wysokogatunkowej przędzy elastomerowej z włóknami Invista LYCRA, która zapewnia długą żywotność odzieży, a także wysoki stopień elastyczności oraz optymalne właściwości uciskowe na cały okres użytkowania.

Wszystkie nasze produkty są wykonywane przy użyciu mocnych materiałów o wysokiej liczbie denierów, które dodatkowo wspomagają wydajność.

Niezależne badania przeprowadzone przez ekspertów z Królewskiego Instytutu Technologii w Melbourne (RMIT University) pokazały, że odzież kompresyjna z serii 2XU PWX jest lżejsza, ale przy tym solidniejsza i bardziej odporna od produktów oferowanych przez firmy konkurencyjne.

Czy odzież kompresyjna 2XU jest odpowiednia wyłącznie w zimie lub zimnych temperaturach?

Odzież kompresyjna jest odpowiednia na wszystkie pory roku. Tradycyjnie noszona jest w okresach zimowych ze względu na jej właściwości termoregulujące. Odzież 2XU można nosić przez cały rok, ponieważ dzięki swoim oddychającym właściwościom sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych.

Materiały zastosowane w odzieży kompresyjnej 2XU zapewniają również ochronę przeciw promieniom słonecznym UV50+, co jest szczególnie ważne podczas treningów na zewnątrz.

Dla tych, szukających odpowiedniej ochrony przed zimnem i utrzymania ciała w ciepłej temperaturze, polecamy nasze linie odzieży termicznej Thermal Compression.

Jaki jest czas wytrzymałości odzieży kompresyjnej i jak nią o dbać?

Nasze produkty posiadają 12-miesięczną gwarancję na materiały. Wprowadzenie w życie poniższych porad dotyczących utrzymania odzieży w jak najlepszym stanie, pomoże Ci cieszyć się z niej jak najdłużej.

Poprawne zakładanie legginsów:

Odzież kompresyjna 2XU jest odzieżą techniczną, która wymaga specjalnej troski już w momencie jej zakładania. Stopniująca kompresja (zmniejszony ucisk w kierunku serca) oznacza, że nogawka nie powinna być przeciskana siłą przez stopę. Zakładanie odzieży powinno wyglądać jak zakładanie skarpetek, tzn. zacznij od palców u stóp i stopniowo przechodź do bioder. Kiedy legginsy są już założone może zdarzyć się, że dół nogawki nie będzie w linii kostki, ale pod mięśniem łydki.

Dbałość o odzież kompresyjną 2XU

Odzież kompresyjna 2XU wymaga starannej dbałości o materiały i przestrzegania odpowiednich zasad prania. Wszystkie produkty kompresyjne 2XU wykonane są z technicznych, mocnych i wytrzymałych materiałów, w tym również najwyższego gatunku lycry - INVISTA LYCRA®.

Niestety nawet najwyższej jakości materiały posiadają swoją żywotność. Żeby zapewnić odzieży jej optymalne właściwości i wygląd, rekomendujemy stosowanie się do poniższych zasad:

 • Płucz w czystej i zimnej wodzie po treningu lub pływaniu - pot i chlor sprzyjają zniszczeniu
 • Myj ręcznie w zimnej wodzie. Jeśli pierzesz w pralce, korzystaj z ustawień dla produktów delikatnych
 • Używaj delikatnych środków do prania. Zwykłe proszki sprzyjają zniszczeniu
 • Nie wybielaj
 • Nie prasuj
 • Nie susz w suszarce bębnowej
 • Nie susz na słońcu

Pozostałe instrukcje

Prosimy o stosowanie się do dodatkowych instrukcji umieszczonych na metkach Twojego produktu tak, by zapewnić jego maksymalną skuteczność, trwałość i upewnić się, że w razie problemu produkt będzie podlegał gwarancji.

Jest wiele firm produkujących odzież kompresyjną. Dlaczego wybrać 2XU?

Marka 2XU od ponad 10 lat jest uznawana na całym świecie za lidera w produkcji najwyższej jakości odzieży kompresyjnej.

W procesie produkcji używamy wyłącznie najwydajniejszych i najtrwalszych, technologicznych i innowacyjnych materiałów, których wpływ na wydajność treningu i przyspieszenie regeneracji został udokumentowany naukowo i potwierdzony w praktyce.

Na co dzień pracujemy również z wieloma ośrodkami naukowymi i badawczymi, drużynami sportowymi i sportowcami indywidualnymi po to, by zapewnić Ci najwyższy komfort podczas codziennych aktywności, niezależnie od ich rodzaju lub stopnia intensywności.

Czy mogę nosić odzież kompresyjną podczas pływania?

Tak, możesz nosić odzież kompresyjną podczas pływania i innych aktywności w wodzie. Pamiętaj jednak, że chlorowana woda negatywnie wpływa na elastan znajdujący się w odzieży. Po korzystaniu z odzieży w wodzie chlorowanej, natychmiast po wyjściu przepłucz produkt w świeżej, czystej wodzie by zminimalizować negatywne oddziaływanie. Rekomendujemy również, by przez taki sam proces przejść po przebywaniu w wodzie słonej.

 

STANIKI SPORTOWE

Jak często kobiety powinny wymieniać staniki sportowe?

Żaden ze staników sportowych nie powinien mieć więcej niż rok. Wszystkie staniki zaprojektowane są tak, by wytrzymać około 25-50 prań, w zależności od pielęgnacji. Staniki sportowe używane poza tym okresem wytrzymałości mogą nie zapewniać odpowiedniego wsparcia.

Jak często kobiety powinny sprawdzać rozmiar staników sportowych?

Na rozmiar stanika sportowego może mieć wpływ szereg czynników jak zmiana wagi, przyjmowane leki, itp. W celu najlepszego dopasowania rozmiaru stanika, kobiety powinny sprawdzać jego rozmiar co 6 miesięcy lub w momencie zakupu - w zależności, która z tych czynności pojawia się szybciej.

Taka częstotliwość da pewność dobrania odpowiedniego rozmiaru, a co za tym idzie optymalnego wsparcia.

Czy często zdarza się, że kobiety noszą stanik sportowy nieodpowiednio dobrany do ich potrzeb?

Tak! Nieodpowiednio dobrany rozmiar stanika sportowego to częsty problem, którego rezultatem są otarcia i nieodpowiednie wsparcie. Wiele kobiet podczas zakupu stanika kieruje się komfortem i miękkością. Prowadzi to jednak do wyboru produktów, nie zapewniających odpowiedniego wsparcia.

Nawet kobiety o miseczkach A i B potrzebują dla biustu odpowiedniego wsparcia, ponieważ jego brak może powodować jego uszkodzenia.

Ponieważ biust nie składa się z mięśni, w momencie rozciągnięcia ścięgna Cooper’a, przypadek opadania biustu jest nieodwracalny. Odpowiednio dobrany stanik sportowy zapewniający odpowiednie wsparcie ochroni Cię przed tym niepożądanym efektem.

Na jakie rzeczy kobiety powinny zwracać szczególną uwagę podczas dopasowywania stanika sportowego?

By stanik był optymalnie dopasowany do ciała, niezbędne jest odpowiednie wykonanie tych jego partii, które znajdują się w najbardziej newralgicznych punktach, czyli: w obwodzie pod biustem, w górnej części klatki piersiowej, w okolicach pach oraz ramion (ramiączka). Wszystkie te partie ciała powinny być odpowiednio zabezpieczone, ale nie w sposób ograniczający ruchy. Powinny również umożliwiać swobodne oddychanie podczas wysiłku.

Rozmiar obwodu pod biustem powinnaś dobrać tak, by stanik ciasno przylegał do ciała oraz podtrzymywał biust. Powinnaś być w stanie zmieścić nie więcej niż dwa palce pod taśmą pod biustem. Jeśli jest dość miejsca, by zmieścić więcej palców, lub jeśli tył stanika się podnosi, wybierz mniejszy rozmiar. Stanik powinien delikatnie przylegać do ciała w górnej części klatki piersiowej, gdyż jest to miejsce podatne na otarcia. Jeśli pochylając się do przodu stanik przylega w każdym punkcie do ciała to znak, że dobrze dopasowałaś górną część stanika.

Cała tkanka piersiowa powinna być wpasowana w miseczki – szczególnie pod pachami. Podczas biegania pacha powinna stykać się z materiałem, a nie z gołym ciałem, by zapobiec otarciom. Ramiączka powinny być ciasno zaciągnięte, żeby piersi nie skakały.

Staniki o miseczkach C lub większych powinny być dodatkowo zaopatrzone w podkładki pod ramiączka, żeby nie wrzynały się w skórę.

 

PIANKI TRIATHLONOWE

Pianki triathlonowe 2XU - Informacje

Zakładanie i zdejmowanie pianki

Precyzyjne dopasowanie pianki triathlonowej 2XU jest najlepszym sposobem na maksymalne wykorzystanie płynących z niej korzyści. Zrozumienie podstawowych zasad zakładania i zdejmowania pianki przyczynia się znaczących różnic w osiąganym czasie triathlonu, szczególnie podczas zmiany dyscypliny.

Ćwiczenie techniki zdejmowania pianki, szczególnie w przypadku pianki mokrej, daje znacznie większe korzyści od często praktykowanych technik ograniczających się do stosowania lubrykantów.

Zakup pianki triathlonowej 2XU w jednym z autoryzowanych punktów marki 2XU da Ci pewność odpowiedniego wyboru rozmiaru i pomoże uzyskać niezbędne informacje na temat prawidłowych technik dbania o produkt.

Zapobieganie otarć

Pianki triathlonowe 2XU wykonane są z najwyższej jakości, japońskiego neoprenu Yamamoto. Neopren ten narażony jest na zniszczenie podczas kontaktu z lubrykantami na bazie ropy naftowej.

Do produktów, których należy unikać należą m.in.:

 • Wazelina
 • Olejek dziecięcy
 • Odżywka do włosów
 • Szampon do włosów
 • Kosmetyki

Zaleca się stosowanie produktów ekologicznych i na bazie wody, takich jak:

 • Preparaty przeciw otarciom
 • Lanolina
 • Krem na bazie melonowca
 • Wszelkie substancje na bazie wosku pszczelego w połączeniu z olejkiem – z oliwek, z jojoby, ze słodkich migdałów, z awokado
 • Jakakolwiek substancja na bazie tłuszczów – takie substancje nawilżają i działają ochronnie, a także są produkowane na bazie roślin, dzięki czemu odżywiają skórę i zapewniają niezbędne kwasy tłuszczowe.
 • Nadmierne używanie jakiejkolwiek z substancji nie jest konieczne. Zalecane jest używanie małej ilości lubrykantów na bazie innej niż ropa naftowa na szyję pod uszami gdzie przetarcia w piankach są najczęściej spotykane.
 • Użytkownik może również doświadczyć korzyści ze stosowania tych samych lubrykantów w rejonie pach, nieco powyżej klatki piersiowej po każdej ze stron, a także w okolicach kostek w celu pomocy w zdjęciu pianki.
 • Z doświadczeniem poszerzy się również Twoja wiedza na temat nawilżenia innych części ciała, wpływających na szybsze zdjęcie pianki triathlonowej. Będziesz mógł więc dopasować odpowiednią technikę do swoich indywidualnych preferencji.

Pranie i płukanie

Po kontakcie z wodą słoną lub chlorowaną, pianka triathlonowa 2XU wymaga natychmiastowego (lub najszybszego z możliwych) płukania w świeżej, zimnej wodzie. Można to zrobić poprzez wypełnienie wanny lub miski i całkowite zanurzenie pianki w wodzie. Najlepiej płukać piankę zaczynając od jej wewnętrznej części, by upewnić się, że piasek i osad są w całości usunięte.

Suszenie

Najbardziej efektywnym sposobem suszenia pianki triathlonowej 2XU jest jej suszenie na lewej stronie w cieniu. Pianka nie powinna być wystawiana bezpośrednio na słońce i nie powinna być wieszana w momencie, w którym wciąż jest mokra (może się rozciągnąć pod wpływem własnego ciężaru). Najlepszym sposobem suszenia pianki jest umieszczenie jej na meblach, których waga rozłożona jest równomiernie, w związku z czym ryzyko rozciągnięcia jest mniejsze.

Przechowywanie

Jeśli pianka triathlonowa 2XU nie jest używana przez długi okresu czasu (np. zima, okres posezonowy), najlepiej przechowywać ją w rozłożoną płasko i w suchym miejscu, np. pod łóżkiem.

Ewentualnie, pianka może być złożona i przechowywana w suchym, zimnym pomieszczeniu.

Nie rekomendujemy wieszania pianki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl